Pamięci Strażaków…

Dnia 22.07 po raz kolejny uczestniczyliśmy w Memoriale ku pamięci strażaków, którzy zginęli ratując Most Wolności podczas powodzi w 1970 roku. Uczczono pamięć poległych minutą ciszy, modlitwą oraz złożeniem kwiatów przy tablicy pamiątkowej. Następnie druhowie z obu stron Olzy utworzyli z 12 prądów wody tzw. most wodny, a środkiem rzeki przepłynął pamiątkowy wieniec. Po zakończeniu uroczystości wszyscy strażacy wraz z zaproszonymi gośćmi oraz rodzinami poległych strażaków przyjechali na teren naszego Domu Strażaka na poczęstunek. Tam z kolei odbyła się krótka konkurencja sportowa polegająca na połączeniu i rozwinięciu dwóch węży na czas. Zwyciężył druh Sławek Mięciel z OSP Cieszyn Bobrek. Gratulujemy! Ciekawostką jest filmik nagrany kamerą umieszczoną do hełmu strażackiego naszego druha Michała Gromka. Gorąco zapraszamy do jego obejrzenia!

SONY DSC