Ćwiczenia na Browarze Zamkowym w Cieszynie

W piątkowe przedpołudnie 27 marca na teren Browaru Zamkowego doszło do wycieku amoniaku. Niestety próby zatrzymania wycieku nie powiodły się i doszło do pożaru drewnianego poddasza. Na miejsce w sumie zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej.

Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń, w których brała udział nasza jednostka. Do naszych działań należało zamknięcie odcinka ul. Dojazdowej oraz zabezpieczenie linii kolejowej aby ostrzec pracujących na torach strażaków na wypadek przejeżdżającego pociągu, ponieważ zasilanie wodne było organizowane na Bobrówce.

W działaniach brały udział następujące zastępy:
JRG Cieszyn – GBA, GCBA; JRG Skoczów – GCBA; JRG Ustroń – SD;
OSP Cieszyn – Bobrek – GBA, GCBA; OSP Cieszyn – Boguszowice – GBA;
OSP Cieszyn – Pastwiska – GBA; OSP Cieszyn – Marklowice – GBA;OSP Kaczyce – GCBA; HZS Czeski Cieszyn – GBASONY DSC

Zdjęcia z ćwiczeń można obejrzeć w naszej galerii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.